aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Z Appenzellu "medvědím vlakem" do Arosy - hotel ***

Z Appenzellu "medvědím vlakem" do Arosy - popis

Hora Säntis - Stein - Appenzell - Heiden - Rorschach - Medvědí vlak - Arosa
 
Na severovýchodě Švýcarska nedaleko Bodamského jezera se rozkládá poklidný, ale přitom velmi osobitý kanton Appenzell. Kraj s jedinečnou přírodou, místní kulturou, zvyky askvělými sýry. Hornatému území vévodí majestátní Säntis, na horských loukách se pase nespočet hnědošedých alpských krav. Během výletu nahlédneme i do jednoho z nejznámějších švýcarských horských středisek Arosa v kantonu Graubünden.
 
Program zájezdu:
1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 23.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase dle dohody s CK.) Přejezd přes SRN a Rakousko do Švýcarska.
 
2. den: V ranních hodinách příjezd do kantonu Appenzell Innerhoden. Z obce Schwägalp během 10 minut překonáme kabinovou lanovkou převýšení 1 125m. Z vrcholu majestátní hory SÄNTIS (2 502m) se za jasného počasí otevře ohromující výhled na 1 001 vrcholů v šesti zemích. Dominantou vrcholu je vysílač vyčnívající vysoko do nebe. Návštěvníci si mohou od roku 2019 prohlédnout zážitkovou výstavu na téma počasí, původní meteorologickou stanici a občerstvit se v panoramatické restauraci. STEIN – v ukázkové sýrárně se seznámíme s výrobou Appenzellského sýra - nejpikantnějšího sýra Švýcarska. APPENZELL krátká zastávka v centru nejmenšího ze švýcarských kantonů – domy s nástěnnými malbami, obchůdky. HEIDEN – kdysi slavné lázně a bydliště zakladatele Červeného kříže Henry Dunanta. Jízda ozubenou více než 140 let starou horskou dráhou do městečka RORSCHACH, s hradem Wartegg, kam se uchýlila císařovna Zita se svým manželem po pádu monarchie (dnes hotel). Procházka po promenádě u Bodamského jezera. Přejezd do hotelu na večeři a nocleh.
 
3. den: Snídaně. Speciální MEDVĚDÍ VLAK - Rhétskou dráhou vyjedeme „Bärenzugem“ z nejstaršího města Švýcarska Churu vysoko do hor do městečka Arosa. Na pouhých 26km vyšplhá vlak po trati Arosa Bahn o 1 000 metrů výš. Jako v oblacích se budete cítit při pohledu z elegantního viaduktu Langwieser. Dále lanovkou ke speciálnímu medvědímu areálu - otevřenému v roce 2019 s výběhem pro zachráněné medvědy. Středisko AROSA – malebně rozložené středisko kolem jezera Obersee. Možnost procházky po tzv. Eichhörnliweg–veverčí stezce, kde jsou veverky zvyklé brát si od lidí oříšky přímo z ruky. Vlakem zpět do Churu. V odpoledních hodinách odjezd. Návrat do ČR do půlnoci.

Přehled termínů

Celkem 0 zájezdů

Datum
Podrobnosti
Strava
Žádné termíny nejsou momentálně k dispozici Pro aktuální nabídku nás prosím kontaktujte.

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.