aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Zlatý alpský okruh v srdci Švýcarska - hotel ***

Zlatý alpský okruh v srdci Švýcarska - popis

Uprostřed Švýcarska leží jezero, které se stalo svědkem zrodu švýcarské státnosti. Má velmi členitý tvar a několik jmen – Lucernské, Čtyřkantonální či Vierwaldstättské. Celá oblast je velkolepou přírodní scénou obklopenou magickými a legendami opředenými horami. Nahlédneme i do kraje národního hrdiny Viléma Tella.

Program zájezdu:
1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 21,30 hodin) - Beroun - Rokycany - Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK). Cesta Německem do Švýcarska.
 
2. den: V ranních hodinách příjezd do LUZERNU, odkud začneme „ZLATÝ OKRUH“ plavbou lodí po Vierwaldstättersee do městečka Alpnachstad. Od břehů Luzernského jezera vyjedeme do výšin posvátné dračí hory PILATUS ozubnicovou železnicí, která od roku 1889 drží prvenství nejstrmější železnice světa se sklonem až 48 %. Hora (2.132 m.n.m.) je opředena několika legendami. Jedna z nich praví, že Pilát Pontský je pohřben právě zde. Dle další legendy se traduje, že na hoře žil drak. A znamení draka zůstalo symbolem hory i dnes. Zdejší Dračí chodník vede z části tunely proraženými v masivu hory. Dračí let evokuje zcela nová lanová dráha zvaná „Dragon Ride“ z r. 2015, jejíž prosklená kabina umožňuje panoramatický výhled a kterou využijeme při návratu do údolí. V odpoledních hodinách sladká zastávka v čokoládovně AESCHBACH CHOCOLATIER, kde vyrábí kvalitní čokoládu od roku 1972 dle vlastního originálního receptu. Během interaktivní prohlídky se seznámíme s výrobou a historií čokolády. Možnost nákupu velice kvalitní čokolády. Odjezd na ubytování, večeře a nocleh.
 
3.den: Po snídani přejezd do švýcarského ENGELBERGU neboli Andělské hory. Výjezd na horu TITLIS soustavou lanovek - poslední část cesty na více než 3000 m vysokou horu zdoláme unikátní otočnou lanovkou (první svého druhu na světě), která se během jízdy otočí o 360 stupňů a nabídne cestujícím výhled na nádherné panorama okolí. Po dosažení vrcholu návštěva ledovcové jeskyně s délkou 150 metrů, jejíž chodba s konstantní teplotou -1,5 st. C se nachází 20 m pod povrchem ledovce. CLIFF WALK - nejvýše položený visutý most v Evropě otevřený v prosinci 2012, který se klene nad půlkilometrovou propastí. Je široký zhruba 1 metr a k jeho zdolání je třeba 150 kroků. Návrat lanovkami zpět do Engelbergu. ALTDORF – hlavní město kantonu Uri, památník, kde kdysi Vilém Tell z hlavy syna musel sestřelit jablko na rozkaz místního habsburského správce poté, co se odmítl klanět jeho klobouku. Kaple Viléma Tella na břehu jezera Urnersee s krásnými freskami zobrazujícími hrdinské činy legendární postavy. V blízkosti kaple se nachází největší zvonkohra ve Švýcarsku (38 zvonů hraje 20 melodií). Večer odjezd cestou po romantické Axenstrasse podél Jezera Vierwaldstättersee a okolo bojiště z roku 1315 u Motgartenu (vznik švýcarského místopříseženstva).
 
4.den: Návrat do ČR v ranních hodinách.

Přehled termínů

Celkem 0 zájezdů

Datum
Podrobnosti
Strava
Žádné termíny nejsou momentálně k dispozici Pro aktuální nabídku nás prosím kontaktujte.

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.