aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Tunisko

Tunisko - výběr destinací | výběr země

Informace o zemi Tunisko

Tunisko je nejmenší zemí severní Afriky. Je to země, kde se mísí starobylé dědictví s vlastní charakteristickou kulturou a tradicemi. Tunisko je nejvstřícnější a nejlépe dosažitelné ze všech afrických zemí. Návštěvníkům nabízí to nejlepší z obou světů – kilometry písečných pláží se stejným stylem života jako jinde u Středozemního moře a zároveň tradiční severoafrickou kulturou se Saharou na jihu a horskými vesničkami na severu.
Dobrodružnou povahu může uspokojit jízda jeepem na jih země, do oblasti písečných přesypů, a projížďka na hřbetě velblouda. Golfisté si mohou zahrát golf na některém z mnoha stále zelených golfových greenů. Těm, kteří holdují sportu, zajisté neunikne možnost využít některé z plážových aktivit – windsurfing, plachtění, sportovní rybaření nebo potápění. Ať se rozhodnete pro kterýkoliv způsob návštěvy Tuniska, ať už to bude lenošení a nebo aktivní odpočinek, uvítá vás tato země koberců vůní jasmínu a mátového čaje. Tunisko není jen pouštní země. Je to země slunce, odpočinku, exotické kuchyně a kultury.
Převládá zde arabská kultura, přestože dědictvím země jsou mimo jiné také výrazné vlivy cizích národů. Svou stopu zde zanechali Féničané, Římané, Turci i Francouzi. Výsledkem je země bohatá na zkušenosti i památky od velkolepých mešit po antické zříceniny.

ZÁKLADNÍ INFORMACE
Rozloha:
cca 163 610 km2
Délka pobřeží: 1 148 km
Hlavní město: Tunis
Počet obyvatel: 10 175 000
Nejvyšší vrchol: Jebel ech Chambi (1 544 m)
Doba letu z Prahy: cca 2 hod. 20 minut
Náboženství: 98% muslimů, 1% křesťanů, 1% židů
Jazyk: arabština a francouzština

Měna: tuniský dinár (TND)
Tuniský dinár se dělí na 1000 milimů. 1 TND je přibližně 16 Kč. Tuniská měna není volně směnitelná a tuniské dináry se nesmějí dovážet ani vyvážet. Výměna devizových prostředků je možná v bankách, hotelech a směnárnách za jednotný kurz, bez poplatků. Až 30 % směněných tuniských dinárů (max. 100 TND/1 osobu) můžete směnit zpět, a to v bankách umístěných v odletových halách letišť. K této směně potřebujete pas a doklad o směně předešlé. České koruny nelze v Tunisku směnit. 

Cestovní pas: Pokud občané České republiky cestují do Tuniska s cestovní kanceláří a mají zajištěné  letenky i ubytování, vízum nepotřebují. Pro cestu do Tuniska musí být platný cestovní  pas i po návratu zpět do České republiky. 

Doba letu z Prahy:
cca 2,5 hod

Tuniská kuchyně: tuniští kuchaři připravují prvotřídní pokrmy. Tunisko je známé především pikantními     
jídly, do kterých se velmi často přidává harissa – ostrá pasta z feferonek rozmíchaných v olivovém oleji. Typické předkrmy: Mechouia –- salát, brik - smažená plněná těstová taštička. Hlavní jídlo: Kus kus – tuniský národní pokrm z dušené drcené pšenice, skopového či hovězího masa a zeleniny. Sladkosti: tuniské sladkosti  nejsou právě vhodné pro ty, kteří si chtějí udržet štíhlou linii. Příkladem je baklava 
obalená v medu. Po moučnících pak přijde vyvrcholení hostiny, sklenička mátového čaje s piniovými oříšky. Nápoje: v zemi pomerančů se na každém kroku nabízí  čerstvě vylisovaná pomerančová šťáva. Tunisko je také známé vývozem růžového  vína.

Časový rozdíl:
v letních měsících je -1 hodina, jinak bez rozdílu.

Elektrické napětí: střídavý proud o napětí 220 voltů.

TABULKA TEPLOT     IV.  V.   VI.  VII.  VIII.  IX.  X.  XI.
Teplota vzduchu °C    21  25  30  32  33  29  25  21
Teplota vody °C           17 19  21  23  25  24  22  20

 NAŠE TIPY• hlavní město TUNIS s historickou medinou, kam můžete vyrazit za nákupy a do muzea Bardo s kolekcí vzácných římských mozaik
• pozůstatky starověkého KARTÁGA s Antoniovými lázněmi
• modrobílé městečko SIDI BOU SAID• svaté město KAIROUAN s nejstarší mešitou v severní Africe
• poušť SAHARA s koloseem El Jem, oázou Chebika a nádhermým solným jezerem Chott El Djerid

TURISTICKÉ CÍLE

Tunisko - pevninaTunis, Hammamet, Sousse, Monastir, Nabeul, Mahdia, Gammarth, Borj Cedria, Port el Kantaui

Tunisko - ostrov Djerba

 

 

 

Tunisko - popis destinací

Tunisko - výběr destinací | výběr země

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.