aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Turecko - Egejská riviera/Bodrum

Tato oblast tureckého pobřeží je naprosto rozdílná od více známé Turecké riviéry. Egejská riviéra je opravdovým přírodním skvostem. Nabízejí se vám nádherné pláže a především zátoky s tyrkysově průzračným moře, spoustou zeleně a horskými masívy v pozadí. Jakýmsi symbolem Egejské riviery je bezesporu nejfotografovanější pláž na světě ve tvaru jazyka, nacházející se v azurové laguně v letovisku Ölüdeniz. Egejská riviera je také dobrým výchozím bodem mnoha zajímavých fakultativních výletů ať už za poznáním historie Efesu, Pamukkale či skalních hrobek v Tlosu, tak za nádhernou přírodou ve skalním kaňonu Saklikent nebo na známou pláž Iztuzu, kam se pravidelně vrací ohrožená želva kareta obecná naklást svá vajíčka. Pobytem na Egejské rivierě budete jistě nadšeni.

Bodrum
Město Bodrum se nachází na tureckém obřeží egejské riviery. Bodrum, antický Halikarnas, rodiště historika Herodota a místo posledního odpočinku krále Mausola, jehož Mausoleum je jedním ze sedmi divů světa, leží na členitém poloostrově, vybíhajícím do Egejského moře vstříc ostrovu Kos.  Vstup do stejnojmenného přístavu chrání dodnes středověká pevnost vybudovaná Řádem johanitů neboli rhodských (později maltézských) rytířů. Historický přístav je dnes vyhledávaným útočištěm jachet, které zde kotví během plaveb po východním Středomoří.  Najdeme zde památky od dob mykénských až po současnost.  Dnešní Bodrum je živé, turistické středisko, jedno z nejdůležitějších na celém egejském pobřeží Turecka. O Bodrumu se říká, že je nejbělejším městem západního pobřeží na nejkrásnějším poloostrově.

Fethiye 
Nádherná oblast nacházející se na pobřeží. Úsek tureckého pobřeží, který se ve starověku nazýval Lykie začíná právě u Fethiye. Díky své krásné krajině je tato oblast považována za jeden z nejkrásnějších úseků tureckého pobřeží. Z antické doby se zde dochovala řada lýkijských skalních hrobů a ruin křižácké tvrze, která byla vybudována na zbytcích lýkijské akropole. Centrum moderní Fethiye je postaveno kolem krásného jachtového přístavu. Hotely, které se zde nacházejí, jsou obklopeny piniovými lesy olivovníky, vavříny, myrtou, platany, topoly a akáciemi. Dovolená v této nádherné přírodě u azurových vod Egejského moře pod pohořím Taurus bude jistě neopakovatelným zážitkem.

Ölüdeniz 
Pouhých 14 km od Fethiye se nachází doslova turecký poklad, kterým je středisko s nádherně bělostnou pláží, Ölüdeniz. Tato pláž ve tvaru jazyka je nejznámější pláží Turecka a výletním cílem turistů ubytovaných v okolních střediscích. Milovníkům aktivní dovolené doporučujeme vyzkoušet paragliding právě v Ölüdeniz, jelikož pohled na tuto pláž z ptačí perspektivy je opravdu neopakovatelný. Tato pláž byla zařazena mezi dvacet nejkrásnějších pláží světa. Transfer z letiště v Dalamanu do hotelů trvá cca 1 hodinu.

Marmaris
Známé turecké letovisko západního pobřeží Turecka s jachtařským přístavem na břehu Egejského moře leží u široké zátoky lemované dlouhými písečnými plážemi s krásným panoramatem hor a zelených hájů. Ve starověku byl Marmaris významným centrem obchodní cesty vedoucí z Malé Asie do Egypta. V současné době je Marmaris vyhledávaným centrem jednak kvůli svým okouzlujícím plážím, ale i kvůli nádherné scenérii, kterou vytváří pohoří Taurus. Leží přímo na rozhraní egejského a středomořského pobřeží Turecka, v malebné zátoce  se svahy hustě porostlými piniovými háji. Marmaris je jedno z nejpříjemnějších tureckých letovisek Historii Marmarisu můžeme sledovat již od dob Alexandra Velikého. Najdete zde klidnější místa s romantickými uličkami, rušnější nákupní centra a na své si přijdou i milovníci rušného nočního života. 8 km od centra Marmarisu se nachází letovisko Icmeler, kde jsou pláže převážně písečno-oblázkové, které nabízejí velmi příjemné koupání a téměř všechny druhy vodních sportů. V centru letoviska najdete obchůdky, bary, diskotéky, restaurace atd

VÝLETY

Tento seznam výletů je pouze informativní a konkrétní nabídka výletů  bude k dispozici buď na místě 
u delegáta nebo vám fakultativní výlety nabídneme při výběru ubytování dle dané destinace. Výlety se  uskutečňují  při obsazení minimálního počtu přihlášených osob.  
 

Turecko | Turecko - informace | Egejská riviera/Bodrum - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.