aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Turecko - Turecká riviera - Alanya a okolí

Tureckou rivierou se obvykle rozumí oblast na pobřeží Středozemního moře mezi městy Antalya a Alanya. Je to vlastně velká část tureckého středomořského pobřeží pověstná svými dlouhými písečnými plážemi, táhnoucí se desítky kilometrů. Jejich pozvolný vstup do moře z nich učinil prázdninový ráj pro rodiny s dětmi. Letní sezona zde trvá víceméně od počátku května do konce října. V tomto období je počasí stálé a teploty dosahují průměru 35 stupňů C. Milovníci teplé vody si zde také přijdou na své, neboť tato část Středozemního moře patří k nejteplejšímu a dokonce také k nejslanějšímu. Avšak nesmíme zapomínat na spoustu historických památek, které tu zanechala antika. Například nejzachovalejší amfiteátr můžeme najít v Aspendosu a nejzajímavější antické město v oblasti je Perge.

Alanya Rozsáhlé, živé a oblíbené prázdninové středisko na břehu Středozemního moře, situované pod masivem Taurus, s moderními hotely obklopenými svěží zelení. Leží ve východní části Turecké riviery, 130 km od města Antalya, kde se nachází letiště. Transfer trvá ca 2 hodiny.
Město dvou pláží, tajemných jeskyní a historických staveb. Historie Alanye sahá až do 13. století, nad městem se tyčí starý hrad, pod nímž se rozprostírá malebný přístav, kde se soustřeďuje noční život. V centru Alanye naleznete mnoho úzkých uliček plných krámků, které lákají turisty na výrobky z kůže, oblečení, koberce, koření, šperky a suvenýry.
Pláže v Alanyi jsou převážně písečné, některé s hrubozrnným pískem. Ve východní části letoviska jsou na některých úsecích pláží v moři kamenné plochy, avšak všude je vybudován písečný nebo oblázkový vstup do moře. Nejvíce proslulá je Kleopatřina pláž. Na všech plážích Alanye si můžete pronajmout slunečníky a lehátka, využít plážových barů a občerstvení. Nacházejí se zde také sprchy. Také večerní a noční život v Alanyi může být plný pohody.  Po setmění, kdy se rozzáří světla přístavních kaváren a restaurací, si můžete pochutnat na některé z mořských specialit nebo navštívit jeden z nočních klubů a diskoték.

AntalyaAntalya je nejkrásnější letovisko na tureckém pobřeží a zároveň významná metropole turecké riviéry s mezinárodním letištěm a velkým přístavem. Město bylo založeno v polovině 2. stol. př. n. l. králem Pergamonu, Attalosem II. Z nejzajímavějších památek je nutno jmenovat flétnový minaret Yivli Minare, který je symbolem města. Vedle minaretu naleznete také mešinu, původní byzantský kostel ze 14. st. a zříceninu školy koránu. Turisty často navštěvovaný je přístav Kesik Minare čili useknutý minaret. Ve staré části Antalye najdete Hadrianovu bránu. Antalya na každého dýchne skvělou atmosférou, ať již je to pulzující život v přístavních restauracích, typické bazary s ručně tkanými koberci, zlatými šperky a koženým zbožím a nebo jen procházka po krásných plážích.

VÝLETY 

Jeep SafariCelodenní výlet pro dobrodruhy a milovníky přírody. Kolona jeepů pojede do nedalekých hor, kde navštívíte typickou tureckou vesnici a dozvíte se, jak se vyrábí některé z místních specialit. Budete mít příležitost spatřit vysoké vrcholky pohoří Taurus, projíždět původními tureckými vesnicemi a vykoupat se v chladivé vodě řeky Dimcay. Romantický oběd podávaný na řece je v ceně výletu

RaftingVelmi oblíbený zájezd pro všechny milovníky přírody.  Budete sjíždět řeku Köprucay v srdci pohoří Taurus na raftech. Řeka se sjíždí pod vedením odborně vyškolených instruktorů. Během plavby je přestávka na oběd a džus, který je zahrnut v ceně výletu.

Lodní výlet po řece ManavgatOddychová plavba po zelené řece plné nádherných zákoutí. . Plavbu po řece Manavgat si můžete zpříjemnit koupáním v nádherném místě, kde řeka ústí do moře. Je to jedinečné místo, neboť voda v řece dosahuje teploty 8–13°C a v moři 18–25°C. Pokud vám bude štěstí přát, uvidíte také želvy a pelikány. Na lodi se během plavby bude podávat oběd, který je zahrnut v ceně výletu. 

Lodní výlet Celodenní výlet lodí podél pobřeží Turecké riviéry, zastávky v jeskyních, koupání, skvělý oběd přímo na lodi, opalování na palubě. Během plavby se na lodi podává oběd, který je zahrnut v ceně. 

Turecká noc Fantastická noční zábava. Břišní tanečnice, tradiční folklórní tance, chutná večeře a neomezená konzumace místních nápojů vás nepochybně pobaví.

Pamukkale Při výletě navštívíte unikátní přírodní zajímavost, jejíž fotografie zdobí mnohé cestovní průvodce. Tento ,,Bavlněný zámek“, jak jej Turci výstižně nazývají, je tvořen kaskádou travertinových jezírek a vodopádů, po kterých stéká teplá (až 45°C), vápníkem nasycená voda. Nedaleko se nacházejí ruiny antických lázní Hierapolis, které již ve starověku prosluly díky svým léčivým pramenům. Budete mít příležitost vykoupat se v Kleopatřině bazénu. Cesta autobusem k Pamukkale vede turisticky nedotčenou krajinou, kde lidé stále udržují tradiční způsob života. Během cesty se zastavíte na snídani a po návštěvě Pamukkale je přestávkana oběd. V ceně výletu je zahrnuta snídaně, 1 hlavní jídlo (nápoje si hradíte sami) a vstupné do Hierapolis. Cena nezahrnuje vstup do Kleopatřina bazénu.

Perge – Aspendos Celodenní výlet za památkami Anatolie. Perge je vzdálené 18 km od Antalye, jeho antický původ připomínají zbytky starověké tržnice, helénské a římské brány, římské koupele a gymnázium.Dále navštívíte nejzachovalejší a největší antické divadlo v Malé Asii – v Aspendu. V ceně je zahrnut oběd, .

Hammam – turecké lázně  Prožijte odpočinkový den v tradičních tureckých lázních.  Budete relaxovat a svěříte se do rukou lázeňského personálu. Nejdříve vaše tělo dokonale očistí, po příjemné masáži se budete cítit jako znovuzrození. V ceně je zahrnut vstup do lázní, peeling, pěnová a olejová masáž.

Aquapark ”Water planet“ je jeden z největších vodních parků na Turecké riviéře. O zábavu pro celou rodinu se postarají vodní skluzavky, černá díra, divoká řeka a spoustu dalších atrakcí. V ceně výletu je zahrnut lehčí oběd a nápoj a také vstup do Aquaparku. 

Delfinárium Zájezd do Antalye spojená s prohlídkou města. V delfináruu pak shlédnete pestrou a zábavnou show, která zajisté nadchne nejen děti, ale i dospělé. V ceně výletu jsou vstupy a oběd. 

Safari na čtyřkolkách
Půldenní výlet začíná ve městě Gebiz, kde je půjčovna čtyřkolek. Dříve než se na vydáte na samotnou cestu, projdete rychlokurzem jízdy ne terénních čtyřkolkách. Seznámíte se se základními informacemi a bezpečnostními pravidly, bude vám zapůjčeno vybavení – helmy, chrániče a vyzkoušíte si jízdu na cvičné dráze. Pak jste již připraveni vyrazit na cestu do náročnějšího terénu k vodopádům Ucansu a zpět. Celá jízda trvá dvě a půl hodiny. V ceně výletu je zahrnuto úrazové pojištění.

Potápění
Potápění u pobřeží Turecka pro Vás bude neopakovatelným zážitkem. Poznejte podmořský svět Středozemního moře, budete okouzleni zdejší faunou a flórou.

Seznam výletů je pouze informativní a konkrétní nabídka výletů  bude k dispozici na místě nebo bude upřesněna při rezervaci zájezdu.  Výlety se uskutečňují při obsazení minimálního počtu přihlášených osob. Na požádání vám zašleme možné výlety z vybraného ubytování.
 

Turecko | Turecko - informace | Turecká riviera - Alanya a okolí - přehled hotelů

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.