aktivnicalendardalsiTypyemailhomelastMinuteletenkymenuHamburgerphoneplavbypobytovepoznavacisearchseniortripsCataloguetripType11tripType13tripType2tripType3tripType9
Menu

Velká Británie

Velká Británie - výběr destinací | výběr země

Informace o zemi Velká Británie

Oficiální název: Spojené království Velké Británie a Severního Irska
Hlavní město:   Londýn
Rozloha: 244.820 km2
Počet obyvatel: 60 200 000
Jazyk: Angličtina
Naboženství: anglikánské, římskokatolické, muslimské, presbyteriánské, metodistické, šíitské, hinduistické, židovské.
Měna: britská libra (GBP) 

Velká Británie je největší ostrovní stát Evropy ležící v Atlantském oceánu. Na jihu Anglie je od evropské pevniny oddělen průlivem La Manche a Calaiskou úžinou. Ostrov Irsko je od Velké Britanie oddělen Svatojirským průlivem a Irským mořem, Severní Irsko pak od Irské republiky suchozemskou hranicí. Ostrov Man leží v Irském moři, Normandské ostrovy pak na jih od Anglie při pobřeží Francie. Na severu v Atlantském oceánu patři ještě k Velké Británii souostroví Orkneje a Shetlandy.

Velká Británie je díky dlouhé a významné historii hojně navštěvována každoročně tisíce turisty s cílem poznat zemi, která dokázala svými vynálezy či kolonizací mnoha národů ovlivnit dění v mnoha částech světa. Ve Skotsku lze navštívit nádhernou přírodu, velké množství zřícenin, tak i historická města. Anglie má své kouzlo především v jižní části, kde narazíte na mnoho městeček s původní středověkou architekturou. Ve Walesu na Vás čeká nedotčená příroda v kontrastu s nezkrotným Atlantikem. To vše lze poznat buď po vlastní ose, nebo se spolehnout na organizované poznávací zájezdy do Anglie, Skotska či Londýna.
Londýn - hlavní město 
Salisbury (Stonehenge) - megalitický kruh z obřích kamenů 
York - historické město 
Edinburgh - původně pevnost, dnes město s bohatou kulturou

Jelikož je Velká Británie dosti rozlehlá země na velkém území, jsou teploty a dešťové srážky velmi rozdílné zejména mezi severem země ve Skotsku kde je třeba v létě nádherně slunečné počasí a na jihu ve střední Anglii jsou neustále mlžné opary . Kdo plánuje navštívit Skotsko, pak je jednoznačně nejlepší doba pro návštěvu červen až červenec kdy je dlouho vidět a teploty v noci neklesají příliš hluboko. Naopak pro návštěvu jižní Anglie a Londýna je ideální přelom května a června.

POČASÍ VE VELKÉ BRITÁNII

 

Měsíc                         I.         II.       III.       IV.      V.          VI.      VII.     VIII.     IX.       X.       XI.             XII.     

Průměrná teplota
vzduchu (°C)

6 7 10 13 17 20 22 21 19 14 10 7

Průměrné měsíční
srážky (mm)

54 40 37 37 46 45 57 59 49 57 64 48

 

Velká Británie - popis destinací

Velká Británie - výběr destinací | výběr země

Pokročilé hledání

Odběr novinek

Zde se můžete přihlásit k emailovému magazínu, kde se dozvíte o nových zájezdech jako první.